Miód manuka i jego kosmetyczne właściwości

miód manuka
Miód manuka to składnik, który zawładnął rynkiem kosmetyczny. Nie tylko polskim, ale także zagranicznym. Wiele marek wykorzystuje to „płynne złoto” do produkcji kosmetyków. Absolutnie nas to nie dziwi, ponieważ wykazuje on szereg fenomenalnych właściwości, nasza skóra go uwielbia, a on sam określany jest jako jedna z najzdrowszych odmian miodu na całej kuli ziemskiej. Jak na stan naszej cery wpływa znajdujący się w kosmetykach miód manuka? Czy osoby z cerą trądzikową powinny włączyć produkty, które mają go w swoim składzie do codziennej pielęgnacji, a także które produkty z asortymentu marki The Saem mają w swoim składzie miód manuka? Już wyjaśniamy! Zostańcie z nami do końca!

Skąd pochodzi miód manuka?

Miód manuka przywędrował od nas z daleka, bo aż z Nowej Zelandii. Mówi się o nim jako o ‘Medical Food’, ponieważ jak wspominaliśmy we wstępie, jest bardzo zdrowym miodem, wiele lat temu wykorzystywanym przez Merynosów w leczniczych praktykach. Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom świetnie wpływa on na naszą ogólną odporność. Jedzenie go podczas przeziębiania lub grypy nie tylko pozwala z nimi wygrać, ale także zabezpiecza nas przed ewentualnymi chorobami w przyszłości. Nie zapominajmy także o świetnym wpływie miodu manuka na nasze trawienie. Spożywany regularnie, poprawia pracę naszych jelit. Warto w tym miejscu podkreślić, że miód manuka jest produktem drogim, ponieważ produkowany jest z kwiatów porastających nowozelandzkie łąki. Kwiaty te kwitną jedynie przez sześć tygodni, dlatego pszczoły nie mają zbyt dużo czasu na wyprodukowanie z nich miodu. Niestety, wraz z rosnącą popularnością miodu manuka, coraz więcej osób zaczęło sprzedawać jego podróbki. Kupując miód pamiętajcie, że powinien on być certyfikowany przez MGO. Oryginalny miód manuka jest lekko gorzki w smaku i intensywny w zapachu.

Kosmetyczne właściwości miodu manuka – dlaczego warto z niego korzystać w pielęgnacji?

Kosmetyki z miodem manuka warto włączyć do swojej pielęgnacji skóry, ponieważ działają one antyseptycznie i przeciwzapalnie. Wspierają regenerację skóry i gojenie się ran oraz blizn. Dodatkowo, dzięki antyoksydacyjnym właściwościom tego składnika, produkty, które mają go w swoim składzie, spowalniają starzenie się skóry i działają przeciwzmarszczkowo. W jakich produktach znajdziemy miód manuka? Jest tego sporo! Znajdziemy go w produktach kojących, które mają wyciszyć i uspokoić naszą skórę. Są to zazwyczaj dedykowane cerze wrażliwej kremy do twarzy, maseczki do twarzy, produkty na odleżyny, środki do pielęgnacji trudno gojących się ran, a także kremy na opryszczkę oraz trądzik.

Kosmetyki z miodem manuka w walce z trądzikiem. Czy to dobry pomysł?

Świetny! Miód manuka to składnik kosmetyczny, który pomoże Wam raz na zawsze pozbyć się problematycznego trądziku. Nanosząc go na zmiany skórne kilka razy w tygodniu, możecie być pewni, że stan cery szybko się poprawi. Jeśli chcecie przynieść swojej skórze ukojenie, zapomnieć o zaczerwienieniach, łuszczącym się oraz podrażnionym naskórku – koniecznie zaprzyjaźnijcie się z miodem manuka. Podsumowując, miód manuka to drogocenny składnik kosmetyczny, który Wasza cera pokocha już po pierwszym użyciu go. Nie mamy co do tego absolutnie żadnych wątpliwości. Jeżeli chcecie sprawdzić, jak wpływa on na Waszą skórę, koniecznie przetestujcie kosmetyki z linii The Saem Urban Eco Harakeke, które mają go w swoim składzie.
Hybrydowa pielęgnacja

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.