Pielęgnacja cery suchej z kosmetykami The Saem

pielęgnacja skóry jesienią
Łuszcząca się, niekiedy wręcz boląca, sucha skóra z widocznymi, odstającymi skórkami? Jeśli czytając to, pomyślałaś właśnie o swojej skórze – koniecznie zostań z nami do końca. Ten artykuł powstał właśnie dla Ciebie! Podpowiemy Ci w nim, dlaczego Twoje cera się przesusza i jakich czynności oraz kosmetyków powinnaś unikać, a także co robić, by nawilżyć Twoją ekstremalnie wrażliwą i delikatną skórę. Owocnej lektury!

Sucha skóra, czyli jaka?

Sucha skóra jest ‘problemem’, który możemy dostać w spadku po naszych rodzicach lub którego możemy nabawić się sami, nieodpowiednio pielęgnując naszą cerę. Jako skórę suchą określa się cerę nieodpowiednio natłuszczoną, która cechuje się łuszczeniem, brakiem elastyczności, wspomnianymi wcześniej suchymi skórkami, zmarszczkami, uczuciem pękania, pieczenia, ściągnięcia, a niekiedy nawet bólu. Ważne jest, aby nie mylić pojęcia ‘cera sucha’ z pojęciem ‘cery odwodnionej’. Faktycznie cera sucha może być odwodniona, ale dokładnie tak samo jak odwodniona może być cera trądzikowa, normalna lub przetłuszczająca się. WAŻNE! ODWODNIONA NIE OZNACZA SUCHA!

Krem do skóry suchej

Krem do twarzy to kosmetyk, który każda kobieta musi mieć w swojej łazience, a kobieta z cerą suchą tym bardziej. To właśnie odpowiednio dopasowany do potrzeb skóry krem jest w stanie przynieść nam ulgę. Naszym faworytem, jeśli chodzi o koreańskie kremy do cery suchej, jest SAEM URBAN Eco Waratah Cream, czyli krem dedykowany cerze suchej i odwodnionej. Wykazuje on właściwości nawilżające. Działa wzmacniająco i regeneruje uszkodzony, suchy, łuszczący się naskórek. Uszkodzony płaszcz lipidowy? Z tym kremem go odbudujesz! Ten fenomenalny krem, w składzie którego znajdziecie rośliny z dalekiej Australii, to produkt, który docenicie już po pierwszej aplikacji. Zdradzimy Wam w tajemnicy – działa cuda!

Błędy popełniane podczas pielęgnacji cery suchej – TOP3

  1. Nadmierne wysuszanie skóry twarzy makijażem. Posiadaczki cery suchej bardzo często pudrują twarz, podkreślając tym samym jej suchość i dodatkowo ją przy tym przesuszając. Jeżeli macie cerę suchą, a podkład nie schodzi z Waszej twarzy, spróbujcie zrezygnować z pudru w kamieniu. Dzięki tej zmianie Wasz makijaż będzie wyglądał bardziej świeżo i zdrowo.
  2. Nieodpowiednie kosmetyki myjące, czyli żele do mycia twarzy z alkoholem lub – o zgrozo – mydło. Jeśli kiedykolwiek przyszła Wam, posiadaczkom cery suchej, do głowy myśl o umyciu twarzy mydłem, mamy nadzieję, że jak najszybciej ją porzuciłyście. Takie produkty pogłębiają przesuszenie! Do mycia cer suchych wybieramy lekkie, delikatne i nawilżające pianki do twarzy, np. łagodzącą, wegańską piankę z linii The Saem Urban Eco Harakeke.
  3. Pocieranie twarzy ostrym ręcznikiem. Osuszanie twarzy w ten sposób to ogromny błąd. Polecamy Wam w tym celu wykorzystać miękki, jednorazowy i w pełni higieniczny ręcznik papierowy, który delikatnie wciskacie w twarz, zbierając z niej nadmiar wody. Jeśli nie chcecie korzystać z ręczników jednorazowych, wybierzcie coś wielorazowego, ale miękkiego i pamiętajcie o każdorazowej zmianie ręcznika po umyciu twarzy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.