Superfoods w kosmetykach The Saem

Superfood to produkty spożywcze, które od dawna mieszkają na naszych talerzach. Okazuje się jednak, że dodane do kosmetyków, także świetnie działają. Znajdujące się w nich bogactwo witamin oraz minerałów sprawia, że produkty kosmetyczne są bardziej skuteczne niż dotychczas. Kosmetyki z superfoods w składzie są w stanie lepiej zabezpieczać naszą skórę na twarzy i ciele przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Chronią ją również przed nadmiernym stresem, zanieczyszczeniami, skutkami niedosypiania i nie tylko. Jakie produkty spożywcze, poza tym, że zdrowe dla naszego wnętrza, mają również genialny wpływ na naszą urodę, a także co to w ogóle jest superfood? Wyjaśniamy – zostańcie z nami do końca artykułu!

Superfood – co to jest?

Superfood to nic innego jak produkty spożywcze, których spożywanie niesie naszemu organizmowi pełen wachlarz prozdrowotnych właściwości. W niewielkiej ilości takich produktów jest mnóstwo witamin, minerałów, antyoksydantów, a także zdrowych tłuszczy co oznacza, że cechują się one wysoką gęstością energetyczną.  I chodź od lat branża dietetyczna docenia ich fenomenalne właściwości, w branży beaty superfoods stały się modne całkiem niedawno. Coraz większa liczba producentów kosmetyków zauważa jaką wartość niosą za sobą zdrowe oleje, owoce, warzywa, jadalne rośliny. Są one w stanie wpływać na stan naszej skóry. Superfoods potrafią zabezpieczać naszą skórę przed negatywnie wpływającym na nią promieniowaniem UVA i UVB. Chronią naszą skórę przed odwonieniem. Są skuteczną bronią w walce z wolnymi rodnikami. Jakie superfoods znajdziemy w koreańskich kosmetykach naszej marki The Saem?

Borówki amerykańskie – źródło cennych przeciwutleniaczy

Borówka amerykańska jest niesamowicie zdrowym owocem, który wykazuje szereg kosmetycznych właściwości. Jest źródłem mnóstwa przeciwutleniaczy. To właśnie one walczą z wolnymi rodnikami, sprawiając, że na naszej skórze nie pojawia się tak dużo nowych zmarszczek. Zawarte w borówkach przeciwutleniacze zabezpieczają nasz organizm przed toksynami, a znajdujący się w nich kwas egalowy, w połączeniu z proantycyjanidami oraz fitoestrogenami, działają przeciwnowotworowo. Stosując kosmetyki z wyciągiem z borówki otrzymujecie nie tylko które piękną, gładką i nieskazitelną cerę, ale także zdrowie swojej skóry, które jest dla nas najważniejsze. Co jeszcze znajdziemy w borówkach amerykańskich? Są to opóźniające starzenie się skóry flawonoidy, detoksykujące i przeciwbakteryjne garbniki, a także witamina A, witamina C, witamina E, witaminy K, PP i witaminy z grupy B. Borówka jest źródłem takich minerałów jak:
  • potas,
  • cynk,
  • selen,
  • mangan,
  • fosfor,
  • wapń,
  • a także miedź.
Antyoksydanty, których źródłem są borówki to:
  • kwas galusowy,
  • kwas antocyjany.

Maska w płachcie The Saem Natural Blueberry Mask Sheet

Jeśli zachęciliśmy Was tym artykułem do włączenia do swojej pielęgnacji kosmetyków zawierających superfood w postaci wyciągu z borówek amerykańskich, koniecznie przetestujcie fantastyczną maskę w płachcie The Saem Natural Blueberry Mask Sheet, po zastosowaniu której Wasza cera będzie dogłębnie odżywiona, ekstremalnie gładka i promienna jak nigdy wcześniej!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.