Hybrydowa pielęgnacja – innowacyjne koreańskie podejście do dbania o skórę

Teorii na temat tego, jak skutecznie pielęgnować skórę powstało mnóstwo – od minimalistycznych zaleceń stosowania tylko 1 produktu, przez tzw. metody „kanapkowe”, aż do skrupulatnej, wieloetapowej pielęgnacji. Wiosną 2022 roku Koreańczycy opracowali nową, innowacyjną metodę, która mocno skraca i upraszcza pielęgnację skóry twarzy, a przy tym daje świetne efekty. Poznajcie pielęgnację hybrydową!

Najnowsza metoda opracowana przez koreańską markę kosmetyków The Saem zakłada, że nawilżanie skóry powinno być nadrzędnym celem każdego kroku pielęgnacji. Co za tym idzie, każdy produkt zastosowany na skórę powinien wykazywać działanie nawilżające, a dopiero połączenie kilku konkretnych kosmetyków da oczekiwany efekt dogłębnego nawilżenia i zapobiegnie przeznaskórkowej utracie wody.

Jaka jest przewaga pielęgnacji hybrydowej nad innymi metodami?

Analizując rodzaje kosmetyków, specjaliści The Saem doszli do przekonania, że w pielęgnacji skóry nie wystarczy zastosować jeden kosmetyk nawilżający do pełnego działania nawilżającego. Aby działanie było spotęgowane, a nawilżenie dogłębne, należy zastosować kilka różnych kosmetyków w odpowiedniej kolejności.

Tylko 3 kroki do głębokiego nawilżenia

Zasada hybrydowej pielęgnacji jest prosta – aby w pełni i głęboko nawilżyć skórę, stosujemy 3 kroki: Krok 1 – to nawilżające produkty przygotowujące skórę: pianki do twarzy, toniki i maski w płachcie.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nawilżenie skóry nie powinno być dopiero ostatnim elementem pielęgnacji. Dlatego też wybranie nawilżającego produktu oczyszczającego, takiego jak na przykład Healing Tea Garden Pianka do mycia twarzy Green Tea jest kluczowe dla pielęgnacji hybrydowej.

Dla lepszego efektu nawilżenia niezbędne jest zastosowanie toniku i przywrócenie skórze odpowiedniego odczynu pH. Doskonałym produktem będzie nawilżający tonik do twarzy The SAEM Iceland Hydrating.

Krok 2 – po oczyszczeniu i przywróceniu pH, skóra jest gotowa na esecje i lotiony pogłębiające nawilżenie.

Emulsja do twarzy jest lekkim kosmetykiem, idealnie wchłaniającym się i zawierającym składniki regenerujące i nawilżające. Jest odpowiednia dla wszystkich skór, nie zapycha porów, nie tworzy na skórze tłustej warstwy, dlatego sama w sobie jest świetnym produktem nawilżającym. Tak więc dla niektórych osób, posiadających mniej problematyczną, normalną cerę, pielęgnacja polegająca na zastosowaniu jedynie 1 i 2 kroku pozwoli na osiągnięcie efektu dogłębnie nawilżonej skóry.

Dla osób posiadających skórę suchą, wrażliwą i delikatną, pełny efekt nawilżenia da zastosowanie również 3 kroku.

Krok 3 – krem nawilżający

Według wielu osób, do pełnego nawilżenia wystarczy dobry krem nawilżający. Jest to ogromny mit, ponieważ sam krem nawilżający nie zdziała tyle, co połączenie hybrydowej mocy nawilżania kilku produktów. Oczywiście, sam krem nawilżający np. SAEM URBAN Eco Waratah Cream efektywnie zregeneruje i nawilży skórę, jednak stosując pod ten krem inne nawilżające kosmetyki – pianki i esencje, zobaczymy diametralną różnicę.

Czy w pielęgnacji hybrydowej stosować kosmetyki wyłącznie z jednej linii?

Pielęgnacja hybrydowa to nie tylko połączenie różnych rodzajów kosmetyków, czyli kremów, pianek, masek, toników. To również połączenie różnych linii oraz składników odżywczych – nie bójmy się zatem mieszać i testować różnych kombinacji. Przykładowo, świetnie sprawdzi się połączenie pianki do twarzy z linii Urban Eco Herakeke z esencją do twarzy Jeju Fresh Aloe 80% oraz kremem z linii Iceland – SAEM ICELAND AQUA Moist Cream.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.