Nowozelandzki len, czyli o lnie harakeke w kosmetykach

Harakeke to jedna z odmian lnu, o której przeczytacie także jako o lnie nowozelandzkim, nowozelandzkich konopiach lub niekiedy, jako o tzw. tęgoszu. Jak sama nazwa wskazuje, roślina ta porasta terany Nowej Zelandii i poza tym, że znalazła zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, bo jak się okazuje, ma szereg fenomenalnych właściwości pielęgnacyjnych, genialnie sprawdza się także w przemyśle tekstylnym. Co ciekawe, są na świecie osoby uważające, że produkowany z lnu nowozelandzkiego żel harakeke jest zdecydowanie bardziej nawilżający, otulający, uspokajający i kojący skórę niż tak bardzo popularny i chętnie przez nas wszystkich stosowany, żel aloesowy.

Len nowozelandzki – jego zastosowanie

Len harakeke to substancja, która jest genialnym źródłem liganów. Są to roślinne związki, które można porównać do antyoksydantów, estrogenów lub kwasów tłuszczowych omega-3. Są do nich bardzo podobne. Żel pozyskiwany z rośliny, jaką jest len nowozelandzki, ma w swoim składzie antyseptyczne enzymy, dzięki którym genialnie sprawdza się aplikowany na rany. Wspiera ich gojenie się i regenerację naskórka. Gdzie jeszcze znajdzie zastosowanie wyciąg z lnu harakeke?

 • Len nowozelandzki działa lekko znieczulająco. Bardzo dobrze sprawdzi się w pielęgnacji ran oraz wrzodziejącej skóry i skóry poparzonej opalaniem.
 • Świetnie sprawdza się stosowany na bóle reumatyczne oraz bóle zębów.
 • Harakeke to składnik, który przydaje się w pielęgnacji skóry podrażnionej.

Jak działa len nowozelandzki?

Len nowozelandzki:
 • nawilża nawet głębokie warstwy skóry,
 • wycisza, uspokaja oraz koi cerę podrażnioną,
 • zmniejsza obrzęki,
 • niweluje zaczerwienienia,
 • działa antyalergicznie.

Wymienione przed momentem, fenomenalne działanie, jakie wykazuje len harakeke sprawiło, że producenci kosmetyków, zaczęli coraz chętniej dodawać go do swoich produktów. Obecnie, wyciąg z lnu nowozelandzkiego znajdziemy między innymi w tonikach do twarzy, kremach na dzień, maseczkach do twarzy, esencjach nawilżających i wielu innych typach kosmetyków pielęgnacyjnych.

Len harakeke na włosy

Len nowozelandzki to składnik, który sprawdza się nie tylko w pielęgnacji ciała i twarzy, ale również włosów. Można go znaleźć w szamponach do włosów, specjalnych płukankach, ale nie tylko. Najbardziej spektakularne efekty stosowania nowozelandzkiego lnu harakeke na włosy zauważą posiadaczki kosmyków:

 • grubych,
 • ciężkich,
 • oklapniętych,
 • bez życia i energii,
 • pozbawionych objętości.

Najlepsze kosmetyki z lnem nowozelandzkim The Saem

Naszym TOP3 kosmetyków z lnem harakere, które koniecznie musicie przetestować na własnej twarzy są:

 1. wegańska emulsja do twarzy The Saem Urban Harakeke,
 2. wegański toner do twarzy The Saem Urban Harakeke,
 3. wegański krem do twarzy The Saem Urban Harakeke,

Podsumowanie

Podsumowując, len harakeke nie należy do najtańszych składników, przez co cena kosmetyków, które mają go w swoim składzie nie jest najniższa. Jeśli jednak macie możliwość ich przetestowania, koniecznie to zróbcie. Gwarantujemy – działają cuda! Już po pierwszym użyciu z pewnością zauważycie, że warto było zainwestować w ekskluzywną pielęgnację rodem z Nowej Zelandii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.