Dieta na piękną cerę. Co jeść, aby mieć ładną cerę?

dieta na piękną cerę

Codziennie robimy wszystko, aby nasza cera była piękna, zdrowa i promienna. Kupujemy najlepsze kosmetyki pielęgnacyjne, najlepsze produkty do makijażu i inwestujemy w najdroższe zabiegi w gabinetach kosmetologicznych. Dlaczego zatem wciąż nie prezentuje się ona idealnie? Jakie czynniki jeszcze mają wpływ na to, jak wygląda nasza cera na twarzy? Czy dieta ma realny wpływ na wygląd naszego naskórka? O tym wszystkim w dalszej części artykułu – zostańcie z nami!

Warzywa i owoce – jedz je, aby mieć piękną cerę!

Warzywa oraz owoce to produkty, które stanowią podstawę Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Powinny się one znajdować w naszej diecie i być dodawane do każdego posiłku, jaki jemy. To właśnie one są pełne witamin (witaminy C, A, E) oraz minerałów, które mają genialny wpływ na stan naszej cery. W warzywach oraz owocach znajdziemy cenny dla naszej skóry beta-karoten, flawonoidy, a także selen. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że spora część warzyw i owoców traci swoje właściwości, gdy je obieramy bądź poddajemy obróbce termicznej, dlatego aby mieć piękną cerę polecamy Wam jak najwięcej owoców i warzyw jadać ze skórką, a ich czas gotowania – jeśli jest konieczny – ograniczyć do minimum. Najlepszym rozwiązaniem jest gotowanie owoców oraz warzyw na parze, jeżeli już istnieje taka potrzeba. Wówczas straty witamin wskutek obróbki termicznej są najmniejsze.

Zdrowe tłuszcze – must have w jadłospisie osób z problemami skórnymi

Zdrowe tłuszcze to obowiązkowy składnik, który musi znaleźć się w diecie osób borykających się z problemami skórnymi. Znajdziecie je w orzechach, awokado, rybach, nasionach. Niestety, wiele osób rezygnuje z tłuszczy w diecie z obawy o kalorie. To błąd! Zdrowe tłuszcze to składnik, dzięki któremu nasza gospodarka hormonalna jest w stanie poprawnie funkcjonować, przez co w efekcie na naszej skórze nie pojawiają się bolące, podskórne wypryski o podłożu hormonalnym. Jeśli macie z nimi problem, koniecznie zadbajcie o swoją pielęgnację oraz dietę. Przeanalizujcie czy aby przypadkiem nie brakuje w niej jedno- i wielonasyconych tłuszczy.

Dieta na piękną cerę? Postaw na superfoods!

Superfoods to nieprzetworzona żywność, która jest bogata w różnego rodzaju witaminy, związki i minerały o świetnym wpływie na kondycję naszej skóry. Wśród superfoods można wymienić borówki, jagody goji, jagody acai, kruszone kakao i wiele innych. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście z nimi do czynienia, najwyższy czas to zmienić. Poza tym, że warto je jeść, warto także wybierać produkty kosmetyczne, które mają je w swoim składzie, np. nasza regeneracyjna maseczka w płachcie The SAEM Natural Blueberry Mask Sheet.

Chcesz mieć piękną cerę? W twojej diecie nie ma miejsca na przetworzoną żywność!

Przetworzona żywność, czyli fastfoody i przepełnione cukrem słodycze to produkty, które osoby z piękną cerą eliminują ze swojej diety. Oczywiście, jeden batonik lub kebab zjedzone raz na miesiąc bądź dwa – nie zaszkodzą Waszej skórze. Niestety, ich obecność w codzienne diecie będzie już szkodliwa. Marzy Wam się świetlista, zdrowa i pełna blasku cera? Ograniczcie niezdrową żywność do minimum – szybko zobaczycie poprawę!

Podsumowując, odpowiednia dieta i dobrze dopasowana do potrzeb Waszej skóry pielęgnacja to klucz do pięknej cery. Jeśli chcecie się nią cieszyć, koniecznie zadbajcie zarówno o jedno, jak i o drugie. Te elementy są ze sobą ściśle powiązane, dlatego jeden bez drugiego nie będzie w stanie poprawić kondycji i wyglądu skóry na Waszej twarzy.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.