Jak dbać o nastoletnią cerę z kosmetykami The Saem?

Skóra nastoletnia

Okres dojrzewania jest dla nastolatków niesamowicie trudny. Hormony szaleją, wielu nastolatków przechodzi okres buntu, a na dodatek cera zaczyna płatać figle. Na twarzy pojawiają się pierwsze niedoskonałości, z którymi wcześniej – jako dzieci – nie mieli oni żadnej styczności. Jak dbać o cerę w okresie dojrzewania, aby najbardziej jak to możliwe ograniczyć pojawianie się na niej nowych zaskórników, stanów zapalnych i podskórnych, grudkowatych pryszczy? Już tłumaczymy! Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób dbać o nastoletnią skórę – zapraszamy do dalszej lektury!

Skóra nastoletnia – co musisz o niej wiedzieć?

W okresie dojrzewania, w organizmach chłopców oraz dziewcząt odbywa się hormonalna burza. Za zachodzące w ich ciałach zmiany odpowiadają hormony, które są produkowane głównie przez:

  • jajniki,
  • jądra,
  • przysadkę mózgową.

Wzmożona aktywność tych organów i zachodzące w organizmach nastolatków zmiany hormonalne przyczyniają się do zmian w funkcjonowaniu gruczołów łojowych. W tym okresie zaczynają one pracować szybciej i bardziej intensywnie. Produkują zdecydowanie więcej sebum, które to właśnie jest jedną z przyczyn powstawania niedoskonałości na twarzach nastolatków. I oczywiście, sebum w rozsądnej ilości jest potrzebne każdemu z nas, ponieważ to ono chroni naszą skórę przed nadmiernym odwadnianiem się i szkodliwym dla niej działaniem czynników z zewnętrz (kurz, wiatr, itp.).  Jeżeli jednak jest go zbyt wiele, a przez zalegający na twarzy martwy naskórek nie jest ono w stanie wydostać się na zewnątrz, staje się problemem i zapalnikiem do tworzenia się nowych niedoskonałości na twarzach nastolatków.

WAŻNE! Trądzik młodzieńczy jest czymś absolutnie normalnym. Wielu z nas się z nim borykało lub wciąż boryka, dlatego nie powinien być dla młodych osób powodem do wstydu.

Pielęgnacja nastoletniej cery – 3 kosmetyki, które musicie mieć w kosmetyczce

·      Oczyszczanie i demakijaż – nigdy o nich nie zapominajcie!

Cera nastolatków wymaga solidnego, regularnego oczyszczania. Zalegający na niej nadmiar sebum, kurz, pot i – o zgrozo – nie do końca usunięte resztki makijażu to już tylko krok do problemów ze skórą. Do oczyszczania nastoletniej cery najlepiej wybierać delikatne, nieprzesuszające nadmiernie cery pianki do mycia twarzy, np. The Saem Jeju Fresh Aloe Cleansing Foam. Ta pianka – dzięki dodatkowi aloesu – poza tym, że świetnie oczyszcza skórę twarzy, nawilża ją i jest dla niej niezwykle łagodna. Może być stosowana zarówno rano, jak i wieczorem.

·      Tonik to Wasz przyjaciel

Tonik to kosmetyk, którego nie może zabraknąć w pielęgnacji nastoletniej cery. To właśnie on przywraca cerze jej naturalne, utracone podczas mycia pH. Jeśli pH skóry jest zaburzone, jej mikrobiom nie działa tak jak powinien, a na jej powierzchni mogą namnażać się wówczas szkodliwe bakterie, wirusy oraz grzyby, które to również są przyczyną powstawania na twarzah nastolatków zmian trądzikowych. To właśnie dlatego w rutynie pielęgnacyjnej nastolatków, których cera dojrzewa, nie może zabraknąć lekkiego toniku, np. nawilżającego i wegańskiego toniku do twarzy z linii The Saem Urban Eco Harakeke.

·      Nawilżanie to podstawa

Wielu nastolatków, którzy nie potrafią zapanować nad figlami jakie płata ich cera, zamiast solidnie nawilżać swoją skórę, z uporem maniaka szuka kosmetyków matujących o silnie wysuszających właściwościach. To błąd! Takie kosmetyki tylko potęgują problem. Jeśli weszliście właśnie w okres dojrzewania, a Wasza nastoletnia cera wydaje się być nie do ujarzmienia, koniecznie zainwestujcie w wysokiej jakości, silnie odżywczy, krem nawilżający (np. SAEM URBAN Eco Waratah Cream).

Cera w okresie dojrzewania bywa kapryśna – dajcie jej czas!

Podsumowując, pamiętajcie, że walka z trądzikiem młodzieńczym to proces. Cera bywa kapryśna. Raz wygląda lepiej, raz gorzej, a po dwóch aplikacjach odpowiednio dobranych kosmetyków, problemy z nastoletnią cerą nie znikną. Dajcie sobie i swojej cerze czas na powrót do lepszej formy. Dodatkowo zadbajcie o dietę, która także ma wpływ na kondycję skóry. Pamiętajcie o demakijażu i wykonujcie go zawsze, niezależnie od tego jak późno i jak zmęczeni wrócicie do domu. To ekstremalnie ważne! Za kilka lat podziękujecie sobie za to, że w młodości tak dobrze troszczyliście się o swoją skórę.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.