Jak dbać o skórę jesienią?

pielęgnacja skóry jesienią

Pielęgnacja skóry jesienią nie należy do najprostszych. To właśnie teraz musimy walczyć z przebarwieniami słonecznymi, przesuszeniem i wypryskami, których nabawiliśmy się latem. I mimo że uwielbiamy ciepło i efekt skóry na twarzy muśniętej słońcem, to właśnie teraz – jesienią – będziemy regenerować zmęczoną opalaniem skórę na naszej twarzy oraz na naszym ciele. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry jesienią? Już tłumaczymy! By się tego dowiedzieć – koniecznie czytajcie dalej!

Na wstępie warto zaznaczyć, że wiele ludzi uważa, iż słońce ma zbawienny wpływ na ich cerę. Pryszcze i inne niedoskonałości się wysuszają, a cera zaczyna wyglądać zdecydowanie lepiej. Takie myślenie jest błędem. Słońce nie ma dobrego wpływu na naszą skórę. I choć faktycznie ‘poprawia ono’ jej wygląd – jest to efekt krótkotrwały. Przesuszona słońcem skóra bardzo szybko chce się natłuścić i zaczyna produkować więcej łoju, przez co problem z niedoskonałościami wraca jak boomerang – na dodatek ze zdwojoną siłą. Aby skóra wróciła do kondycji sprzed lata – potrzeba czasu. Polecamy Wam uzbroić się w cierpliwość i działać na cerę silnie odżywczo, regenerująco, złuszczająco oraz nawilżająco.

Jesienna pielęgnacja skóry

Krok 1: Złuszczanie martwego naskórka

Jesień to idealny czas, aby skupić się na złuszczaniu martwego naskórka. To właśnie teraz możemy wrócić do aplikowania na naszą skórę kwasów AHA oraz BHA (z których zrezygnowaliśmy latem). Jeśli Wasza cera jest silnie reaktywna i nie lubi się z kwasami, postawcie na delikatne peelingi enzymatyczne. I choć wiele osób początkiem jesieni wciąż rezygnuje z peelingów, by jak najdłużej cieszyć się swoją opalenizną – nie jest to dobry kierunek. Usuwanie martwego naskórka jest kluczowe, jeżeli chcemy, aby koloryt naszej skóry był wyrównany, a na naszych policzkach czy czole nie było suchych skórek. Peelingom i kwasom mówimy teraz TAK!

Oczywiście pamiętajmy, że przez cały rok, niezależnie od pogody i ilości słońca, razem z kwasami i nie tylko, stosujemy na naszą twarz kremy z filtrem SPF50. W naszym asortymencie znajdziecie dwa takie kremy:

To, który z nich wybierzecie, zależy jedynie od Was i Waszych indywidualnych preferencji. Obydwa są świetne!

Krok 2: Czas na solidne nawilżanie

Jak wspominaliśmy wcześniej, jesienna pielęgnacja to czas na solidne nawilżenie przesuszonej po lecie skóry. W nawilżaniu naskórka nie pomaga nam niestety ogrzewanie w naszych domach, w których jest już stosunkowo zimno i bez którego nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Ogrzewanie sprzyja przesuszaniu się naskórka. By go nawilżyć i nawodnić powinniśmy działać dwukierunkowo. Z jednej strony nawilżać nasz naskórek od wewnątrz – pijąc odpowiednią ilość płynów w ciągu dnia. Z drugiej strony nawilżając naskórek od zewnątrz, poprzez stosowanie solidnie nawilżających cerę kremów, maseczek do twarzy czy innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Oczywiście, jesienią pamiętamy także o ciele. Do jego nawilżania świetnie sprowadzają się silnie odżywcze balsamy, np. kojący lotion do ciała The Saem Jeju Fresh Aloe 90%, który nawilża, regeneruje i sprawdza się nawet na najbardziej suchych skórach.

Podsumowując, jesienna pielęgnacja twarzy i ciała to przede wszystkim złuszczanie, nawilżanie i regeneracja, czyli walka ze śladami, jakie zostawiło na naszej skórze lato. Jesienią bardzo ważne jest także dbanie o bezpieczeństwo skóry. Stosujmy kremy ochronne i kremy z filtrem, które zabezpieczą naskórek przed słońcem, wiatrem oraz – coraz częściej pojawiającym się o poranku – mrozem.

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.