Parówka na twarz – co to jest i jak ją wykonać?

Parówka na twarz

Parówka na twarz jest zabiegiem kosmetycznym, którego celem jest rozgrzanie cery na naszej twarzy przy pomocy pary wodnej. To swego rodzaju sauna dla naszej skóry. Wskutek wykonywania takiego zabiegu pory na naszej twarzy się otwierają, dzięki czemu ich oczyszczanie jest zdecydowanie łatwiejsze. Jak wykonać taki zabieg w zaciszu własnej łazienki? Jakie efekty daje regularne wykonywanie ziołowych parówek na twarz? Jak pielęgnować skórę po zabiegu i nie tylko. By poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie zostańcie z nami. Zachęcamy do dalszej lektury!

Parówka na twarz – krok po kroku

Parówka na twarz to zabieg, który najbardziej docenią osoby z cerami zanieczyszczonymi, trądzikowymi, problematycznymi. Jeśli macie problem z niedoskonałościami lub zaskórnikami, o których pisaliśmy w TYM ARTYKULE – Wasza cera z pewnością doceni ten zabieg. Do jego wykonania potrzebujecie miskę z wrzątkiem, duży ręcznik oraz zioła lub olejki eteryczne. Sam przebieg parówki jest banalnie prosty. Wystarczy, że we wrzątku zaparzycie na przykład:

 • rumianek (łagodzi podrażnienia),
 • pokrzywę (poprawia krążenie),
 • kwiat lipy (działa antyseptycznie),
 • melisę (działa przeciwzapalnie),
 • szałwię (działa ściągająco),
 • lawendę (działa odświeżająco),

lub dodacie do niego kilka kropel:

 • olejku z drzewa herbacianego (działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie),
 • olejku miętowego (działa oczyszczająco),
 • olejku waniliowego (działa relaksująco),
 • olejku z drzewa różanego (działa przeciwstarzeniowo).

Nad tak przygotowaną miksturą pochylacie oczyszczoną wcześniej twarz. Siadacie wygodnie na krześle, miskę ustawiacie przy krawędzi stołu i przykrywacie głowę ręcznikiem. Dzięki temu unosząca się znad miski para wodna nie będzie rozchodzić się po całym pomieszczeniu, tylko zadziała bezpośrednio na Waszą twarz, która powinna znajdować się w odległości około 40 centymetrów od miski z naparem. Ile powinna trwać parówka na twarz? W tej pozycji zostańcie około 10 minut, a po tym czasie przejdźcie do dalszych etapów wieczornej pielęgnacji (parówkę na twarz poleca się wykonywać na koniec dnia).

Pielęgnacja cery po kąpieli parowej

Po wykonaniu kąpieli parowej na twarz – kiedy pory są jeszcze rozszerzone – poleca się nakładać na twarz oczyszczającą maskę, która pomoże usunąć z nich zalegające tam zanieczyszczenia. Z powodzeniem możecie wybrać jedną z masek do twarzy dostępnych w sklepie internetowym the Saem. Wygodna forma płachty i szeroki asortyment to gwarancja, że wśród dostępnych u nas maseczek do twarzy znajdziecie tę, która będzie odpowiadała potrzebom Waszej cery. Po parówce nie można także zapomnieć o zaaplikowaniu na twarz kojącego, silnie nawilżającego i uspokajającego kremu do twarzy, np. SAEM URBAN Eco Waratah Cream. Taki krem nie tylko nawodni i nawilży Waszą cerę, ale także wyciszy ją i złagodzi ewentualne podrażnienia czy zaczerwienienia, które mogą się pojawić po takim zabiegu.

Parówka na twarz – jak często ją wykonywać?

Parówka nie jest zabiegiem silnie inwazyjnym, jednak mimo to nie powinno się jej wykonywać każdego dnia. Najbardziej optymalną częstotliwością będzie wykonywanie jej raz na około 9 – 10 dni.  Wykonywana zbyt często może prowadzić do zaburzeń w płaszczu lipidowym naszej skóry, które będą się objawiać zaczerwienieniem oraz podrażnieniem naskórka.

Parówka na twarz – przeciwwskazania do zabiegu

Wśród przeciwwskazań do kąpieli parowej na twarz należy wymienić:

 • nadciśnienie,
 • jaskrę,
 • miażdżycę,
 • otwarte stany zapalne na twarzy.

Dodatkowo wykonywania parówek nie zaleca się osobom z alergiami i cerami silnie skłonnymi do podrażnień.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.