Spanie w makijażu – dlaczego jest złe?

Spanie w makijażu

Nocne imprezy, wieczorne wyjścia ze znajomymi, domówki u przyjaciół, spotkania rodzinne i wiele innych – większość kobiet nie wyobraża sobie takich wyjść bez pełnego makijażu. Problem pojawia się jednak wówczas, kiedy późno w nocy lub nad ranem wracamy z takich wyjść i nie mamy siły na dokładny lub – o zgrozo – żaden demakijaż, tylko kładziemy się do łóżka z pełnym make-up’em. Dlaczego spanie w makijażu jest złe i nie powinniśmy tego robić? Już wyjaśniamy!

Skóra w nocy się regeneruje

Sen jest niesamowicie ważny dla całego naszego organizmu, w tym także dla naszej skóry. To właśnie nocą, kiedy śpimy, odbywa się najbardziej intensywna regeneracja naszego naskórka. Komórki skóry dzielą się, a jej wierzchnia warstwa ulega odbudowie. Jest to możliwe nocą, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy nasza skóra nie jest napięta (jej mięśnie nie pracują). Dodatkowo, w trakcie dnia taka regeneracja nie jest możliwa, ponieważ aby do niej doszło komórki potrzebują dostępu do tlenu. Gdy nosimy podkład, puder i inne kosmetyki kolorowe, dostęp do tego tlenu jest ograniczony, przez co nie może dojść do regeneracji naskórka w trakcie dnia.

Dlaczego spanie w makijażu nie jest dobrym pomysłem?

  1. Skóra nie jest w stanie się zregenerować, ponieważ jak już wspominaliśmy w poprzednim akapicie, potrzebuje ona do tego tlenu.

  2. Śpiąc w makijażu śpimy nie tylko w nim. Na naszej twarzy są wówczas także kuch, brud, bakterie i inne drobnoustroje które w ciągu dnia przykleiły się do przetłuszczającego się podkładu. Spanie bez uprzedniego demakijażu jest niesamowicie niehigieniczne.

  3. Podkład i puder, w których śpimy sprawiają, że nasze nieoczyszczone pory jeszcze szybciej się zatykają, przez co tworzą się w nich zaskórniki, ropne pryszcze i bolący, podskórny trądzik grudkowy.

  4. Brak demakijażu sprzyja podrażnieniom. Kładąc się spać z makijażem musicie mieć na uwadze, że możecie obudzić się z podrażnieniem lub alergią. Zaczerwienienia, pokrzywka, świąd – niech Was nie zdziwią!

  5. Nieusunięta maskara będzie obciążać rzęsy i przyczyniać się do ich wypadania.

  6. Trwała pomadka pozostawiona na ustach solidnie je przesuszy. Kiedy obudzicie się o poranku będą one spierzchnięte, bolące, pokryte suchymi skórkami.

  7. Regularne, częste niezmywanie makijażu sprzyja powstawaniu zmarszczek i pogłębianiu się tych już istniejących.

  8. Brak demakijażu sprawia, że worki pod oczami są bardziej widoczne i ciężko je ukryć przy pomocy – nawet najlepszego – korektora do twarzy.

Awaryjna kosmetyczka – rozwiązanie dla najbardziej leniwych

Demakijaż to obowiązkowy element wieczornej, pielęgnacyjnej rutyny. Jego brak szkodzi naszej cerze, dlatego nie powinniśmy o nim zapominać. Prawidłowy demakijaż polega na usunięciu makijażu, a następnie umyciu twarzy przy pomocy delikatnego, nawilżającego produktu, np. pianki do mycia twarzy Urban Eco Harakeke Foam Cleanser. Jeśli jednak wiecie, że często zdarza Wam się nie zmywać makijażu z twarzy, ponieważ po powrocie z nocnej eskapady nie macie już siły iść do łazienki, jeszcze przed wyjściem z domu, zostawcie przy łóżku płyn do demakijażu oraz waciki i w ten sposób ‘awaryjnie’ usuńcie makijaż przed pójściem spać.

Podsumowanie

Podsumowując, demakijaż i oczyszczanie twarzy to podstawa podstaw, a spanie w makijażu jest największym urodowym błędem, jaki możecie popełniać. Bez odpowiedniego oczyszczania skóra traci blask i koloryt. Staje się ziemista i poszarzała. By do tego nie doszło, codziennie – niezależnie od godziny i poziomu Waszego zmęczenia – pozbywajcie się przed snem, noszonego przez cały dzień makijażu.

Zdarzyło Wam się kiedyś położyć spać z makijażem?

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.