Jak dbać o cerę dojrzałą z kosmetykami The Saem?

Starzenie się skóry to proces, na który wpływ ma wiele czynników – styl życia, geny, czynniki wewnętrzne i zewnętrzne… By zadbać jak najlepiej o stan skóry dojrzałej, dobre nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną warto wzmocnić o odpowiednią pielęgnację skóry. Poznaj nasze rady, które pomogą Ci w utrzymaniu jędrności i gładkości cery.

 

Jaka jest skóra dojrzała?

Gdy mówimy o skórze dojrzałej mamy na myśli wiek około menopauzalny, co połączone jest stricte ze zmianami hormonalnymi. W tym procesie skóra może tracić elastyczność, stając się bardziej wiotką, z coraz bardziej widocznymi zmarszczkami i bruzdami. Cera staje się mniej nawilżona, tracąc zdolność do naturalnego zatrzymywania wody, a gruczoły łojowe spowalniają, produkując sebum. Warto wiedzieć, że odwodniona tkanka staje się mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych, jej elastyczność ulega zmniejszeniu, co w konsekwencji może prowadzić do utraty jej owalu.

 

Pamiętaj o intensywnym nawilżeniu

Podstawową i najważniejszą kwestią jest regularność w stosowanych zabiegach kosmetycznych. Podczas pielęgnacji skóry dojrzałej warto pamiętać o jej regularnym (porannym i wieczornym) oczyszczaniu,  złuszczaniu, nawilżaniu, a także ochronie przed skutkami promieniowania słonecznego. Warto zwrócić uwagę na zawartość odpowiednich substancji aktywnych, które poprawią kondycję skóry dojrzałej. Znajdziesz je w linii Urban Eco Waratah The Saem, która polecana jest do codziennej pielęgnacji skóry dojrzałej.

 

Kosmetyki z linii Urban Eco Waratah powstały z myślą o dojrzałej, potrzebującej jędrności i elastyczności cery, przy okazji działając wzmacniająco, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. W ich  składzie, oprócz wyciągu z australijskiej rośliny Waratah, znajdują się także inne, botaniczne okazy Australii, między innymi śliwka Kakadu, Emu Apple oraz Finger Lime. Wszystko w trosce o wzmocnienie, nawilżenie oraz działanie przeciwzmarszczkowe dedykowane skórze dojrzałej. Stosowanie kompletnej pielęgnacji z linią Waratah – nakładając tonik, esencję do twarzy, a całość pielęgnacji skóry dojrzałej zamykając idealnym na noc kremem Urban Eco Waratah, zapewni jej dogłębne odżywienie i nawilżenie.

 

Zadbaj o skórę wokół oczu

Delikatna skóra wokół oczu zdradza nasz wiek. Wymaga ona również specjalnej pielęgnacji – nie służą jej ciężkie kosmetyki i przesuszające skórę produkty kolorowe. Oprócz codziennej porannej i wieczornej pielęgnacji skóry wokół oczu warto mieć przy sobie kosmetyk, który odświeży newralgiczne okolice. Sztyft pod oczy The Saem z linii Iceland o niebanalnym kształcie to natychmiastowy sposób na nawilżenie i schłodzenie skóry wokół oczu! To możliwe dzięki składnikom nawilżającym odkrytym w kryształowo czystej wodzie polodowcowej pochodzącej z tej niesamowitej wyspy. Jest ona bogatym źródłem minerałów i składników nawilżających. Produkt zapobiega powstawaniu obrzęków w okolicach oczu. Polecany zwłaszcza do porannej pielęgnacji, by ukryć opuchliznę, przywrócić skórze witalność oraz ukryć cienie pod oczami.

 

Pamiętaj o stosowaniu kosmetyku z filtrem SPF

Kosmetyki z filtrem SPF ochronią skórę przed fotostarzeniem, wspierając utrzymanie świeżej, pełnej blasku skóry. By cieszyć się jak najdłużej jej gładkością, aplikację kremu SPF zaleca się podczas codziennej pielęgnacji. Skóra dojrzała potrzebuje wysokiej ochrony przeciwsłonecznej, dlatego w procesie jej pielęgnacji warto wybrać produkty z jak najwyższym filtrem słonecznym SPF 50. Marka The Saem, wychodząc naprzeciw potrzebom łączenia w kosmetykach skuteczności działania i uniwersalnego zastosowania stworzyło linię produktów z SPF, która chroni skórę dojrzałą, zapewniając jej jednocześnie nawilżenie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.