Dlaczego warto stosować koreańskie kosmetyki?

 Dlaczego warto stosować koreańskie kosmetyki?

 

Czy wiesz, że najważniejsze trendy beauty pochodzą z… Korei? Koreańskie marki cieszą się uznaniem na całym świecie dzięki innowacyjności i wysokiej jakości proponowanych produktów. Czy warto inwestować w zakup produktów pochodzących z tamtych terenów? Za co Polki pokochały koreańskie kosmetyki? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule!

 

Co wyróżnia kosmetyki koreańskie na tle innych?

Kosmetyki pochodzące z Korei, określane często popularną nazwą k-beauty, zdobywają od lat coraz większą popularność – zarówno te określane mianem luksusowych, jak i te, które można odnaleźć na drogeryjnych półkach. Najlepsze kosmetyki koreańskie cieszą się opinią innowacyjnych oraz wysokiej jakości. Koreanki słyną z pięknej skóry, dlatego używane przez nich produkty często koncentrują się na pielęgnacji skóry i zapewnieniu jej zdrowego, promiennego wyglądu. Kosmetyki koreańskie znane są także z wyjątkowych składów bazujących na nowoczesnych rozwiązaniach oraz ekstraktach pozyskiwanych z unikalnych, niespotykanych składników, takich, jak m.in. wąkrotka azjatycka, czy ekstrakt z japońskiej mandarynki. O topowych składnikach w koreańskich maskach przeczytasz w artykule na naszym blogu (Poznaj 3 topowe składniki masek do twarzy w płachcie the SAEM – The Saem )

 

Dlaczego warto stosować koreańskie kosmetyki w codziennej pielęgnacji?

1. Są oparte o krokowy system pielęgnacjikoreańska rutyna pielęgnacyjna promuje kompleksowy system pielęgnacji skóry, który skupia się na niezbędnych krokach, takich jak oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie, stosowanie serum i maski do twarzy. To podejście ma na celu nie tylko gruntowne odżywienie skóry, ale i dostosowanie pielęgnacji do indywidualnych potrzeb cery, dając efekt pięknej, świetlistej skóry.

 

2. Zawierają liczne składniki naturalne – wiele kosmetyków marek k-beauty zawiera naturalne składniki, takie jak ekstrakty roślinne, żeń-szeń, aloes, zielona herbata i wiele innych. Wszystkie one mają na celu poprawę zdrowia skóry i zapewnienie jej nawilżenia oraz odżywienia.

 

3. Dzięki nim spopularyzowane zostały maski w płachcie – koreańskie maski w płachcie szturmem zdobyły europejski rynek. To produkty, po które warto sięgać regularnie, ponieważ świetnie uzupełniają one codzienną pielęgnację skóry i sprawdzają się w roli zabiegów bankietowych. To maski oparte o różne rodzaje płacht, nasączone esencjami wypełnionymi skoncentrowanymi składnikami aktywnymi. Stosuje się je na twarz na kilkanaście minut, aby dostarczyć skórze intensywnej dawki regeneracji.

 

4. Proponują nowoczesne produkty do makijażu – to koreański styl pielęgnacji wprowadził na rynek lżejsze zamienniki podkładów pod postacią kremów BB (Blemish Balm) i CC (Color Correcting), które łączą w sobie właściwości kremu nawilżającego, podkładu, i kremu do pielęgnacji skóry, stanowiąc alternatywę dla ciężkiego makijażu.

 

5. Kładą nacisk na używanie filtrów słonecznych – produkty do ochrony przed słońcem są niezwykle ważne w koreańskiej pielęgnacji skóry. Koreańskie filtry słoneczne z reguły są lekkie, a ich codzienne stosowanie zapobiega powstawaniu posłonecznych przebarwień i zmian pigmentacyjnych, wspierając profilaktykę przeciwnowotworową.

 

the SAEM – technologia w służbie natury

Marka the SAEM w swej filozofii łączy wysoką jakość naturalnych składników czerpanych z najróżniejszych miejsc na naszej planecie z nowoczesnymi technologiami – to między innymi aloes z najczystszej wyspy Jeju, który zastosowano w linii Jeju Fresh Aloe, czy polodowcowa woda zbierana u wybrzeży Islandii będąca podstawą linii Iceland. To składniki, na bazie których powstały kompleksowe zestawy kosmetyków dedykowanych zróżnicowanym potrzebom każdego rodzaju skóry. Co ciekawe, większość produktów marki posiada pełne działanie pielęgnacyjne – jedna linia odpowiada w pełni na zróżnicowane potrzeby skóry. Wszystkie zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody, będąc doskonałymi promotorami dla substancji aktywnych zawartych w kosmetykach, które nakładamy w kolejnych krokach pielęgnacyjnych.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.