Aloes i jego wpływ na skórę, czyli słów kilka o intensywnym nawilżaniu

Aloes w medycynie i kosmetyce znany jest od wieków. To roślina słynna ze swojego terapeutycznego działania. Mimo tego, że na rynku istnieje wiele cennych i ultranowoczesnych rozwiązań producenci kosmetyków wciąż chętnie po niego sięgają – jak widać prostota ma nadal wielką moc! The Saem także korzysta z mocy aloesu. Przekonaj się, dlaczego produkty zawierające wyciąg z tej magicznej rośliny powinny zagościć w kanonie Twoich pielęgnacyjnych #musthave!

Dlaczego warto sięgać po aloes w codziennej pielęgnacji?

Aloes to sukulent występujący w warunkach naturalnych na Półwyspie Arabskim, w południowych stanach Ameryki Północnej i w Ameryce Południowej oraz w Afryce. Z powodzeniem można wyhodować go w warunkach szklarniowych oraz pokojowych. W warunkach naturalnych może rozwinąć się, sięgając na wysokość 5 metrów! W Polsce przeciętnie osiąga on wysokość około 1 metra. Warto wiedzieć, że aloes, który zamierzamy stosować do celów leczniczych powinien osiągnąć dojrzałość, czyli przekroczyć 3 lata życia. Jego liści i nie należy ścinać, lecz należy je zrywać. Nie od dziś ludzkość sięga po cudowne właściwości aloesu, który posiada naprawdę szerokie spectrum działania. Sok z aloesu jest źródłem wielu cennych dla zdrowia i pielęgnacji urody substancji – zawiera ich ponad 200. Jest w nim bogactwo witamin: witaminy A, C, E, witaminy z grupy B – niacyna (witamina B3), cholina (witamina B4) oraz kwas foliowy (witamina B9). Ma on właściwości bakteriobójcze, przeciwzapalne, przeciwbólowe, regenerujące błonę śluzową, hamujące rozwój niektórych nowotworów, a przede wszystkim pobudzające lub regulujące mechanizmy obronne organizmu. Można go również z powodzeniem stosować w schorzeniach skóry, stanach zapalnych oczu, a także do pielęgnacji włosów.

No dobrze, … ale który aloes wybrać?

W kosmetykach marki The Saem stosujemy starannie wyselekcjonowane składniki w imię czerpania z natury tego, co najlepsze. Aloes, który wybieramy do produkcji naszych kosmetyków pochodzi z jednego z najczystszych miejsc na miejsc najmniejszej, wulkanicznej, koreańskiej prowincji – wyspy Jeju. Kanały lawy na wyspie i inne formacje wulkaniczne zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2007 roku. Jeju obfituje w ciepłe prądy wodne, a klimat oceaniczny jest siedliskiem roślin subtropikalnych, w tym również aloesu. To aloes najwyższej jakości ze względu na unikalny klimat, w jakim dojrzewa.

Aloes w kosmetykach The Saem

Poznaj uniwersalne produkty z aloesem od The Saem, które powinny zagościć w Twojej kosmetyczce: THE SAEM JEJU FRESH – kojący żel aloesowy do twarzy i ciała zawierający aloes. Działa nawilżająco, koi podrażnioną skórę oraz niweluje oparzenia słoneczne. Warto wspomnieć, że 99% żelu wykonane jest ze świeżego aloesu z wyspy Jeju. Taka kompozycja zapewnia również efekt natychmiastowego chłodzenia, produkt idealnie sprawdzi się latem, łagodząc skutki opalania, a także zimą, kojąc podrażnioną od mrozu i wiatru, delikatną skórę twarzy, czy dłoni. Możesz stosować go także na włosy, na przykład pod ulubiony olej. THE SAEM JEJU FRESH – żel w tubce o właściwościach nawilżających. 99% żelu wykonane jest ze świeżego aloesu pochodzącego z wyspy Jeju. Zapewnia długotrwałe nawilżenie bez tłustej warstwy, ponieważ idealnie się wchłania. Działa kojąco na podrażnioną skórę oraz na oparzenia słoneczne. Zapewnia efekt natychmiastowego chłodzenia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.