Top trend – masaż Gua Sha – na czym polega?

Masaż twarzy to jeden z sekretnych tricków urodowych Koreanek, na temat których więcej możecie przeczytać tutaj. Odpowiednio wykonywany, w tamtej części Azji cieszy się niezwykłą popularnością. Nie tylko pozwala odpocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu, ale – jeśli połączymy go z odpowiednią pielęgnacją twarzy – poprawia stan skóry, a nawet może wpłynąć na zmianę rysów twarzy. Masaż twarzy możesz wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub samodzielnie, czyniąc z niego domowy, pielęgnacyjny rytuał. Gwarantujemy, że pokochasz go i stanie się od Twoją pielęgnacyjną rutyną! Poznaj narzędzie, które ułatwi Ci koreański masaż twarzy – kamień gua sha.

 

Kamień gua sha – co to takiego?

Pod skomplikowaną nazwą małej, płaskiej płytki z zaokrąglonymi bokami, wykonanej najczęściej z jadeitu lub kwarcu kryje się … kilkusetletnia historia! Czy wiecie, że technika masażu kamieniem gua sha używana była w tradycyjnej medycynie chińskiej. Stosowano ją, oprócz właściwości pielęgnacyjnych, do uśmierzania bólu i usuwania ze skóry toksyn. Nazwa kamienia pochodzi od bezpośrednich efektów po jego stosowaniu – „gua” oznacza pocieranie, natomiast „sha” czerwony ślad na skórze. Masaż kamieniem gua sha wykonujemy przede wszystkim na skórze twarzy, ale można stosować go również na poszczególne partie ciała, traktując nim brzuch, pośladki, czy nogi.

 

Jak używać kamienia gua sha?

Masaż twarzy kamieniem gua sha warto wykonywać regularnie. To zapewni skórze odmłodzenie, spłyci zmarszczki i zapobiegnie powstawaniu kolejnych. Masaż kamieniem gua sha rozpoczynamy od okolic szyi, przechodząc przez linię żuchwy coraz wyżej, do górnych partii. Każdy ruch powtarzamy 10 razy. Skórę masujemy począwszy od środka twarzy, kierując się ku jej zewnętrznej części, zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Nacisk kamienia zależy od potrzeb skóry – jeśli zależy Ci na mocniejszym efekcie, możesz go stopniowo zwiększać. Podczas masażu warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry, by kamień mógł swobodnie przemieszczać się po jej powierzchni. W tym celu nanosimy na nią odpowiednią ilość olejku, hydrolatu, esencji lub toniku.

 

Do masażu kamieniem gua sha możesz wykorzystać kosmetyki do pielęgnacji twarzy od The Saem – przede wszystkim nawilżającą esencję do twarzy Jeju Fresh Aloe 80%. Produkt o lekkiej i orzeźwiającej formule pomoże w przesuwaniu płytki po powierzchni skóry, dodatkowo zapewniając skórze odpowiedni poziom napięcia i nawilżenia. Esencja do twarzy jest lekka, dlatego po zakończonym masażu twarzy z jej udziałem swobodnie można zaaplikować odpowiedni krem, który dopełni pełnego spektrum pielęgnacji i przygotuje skórę na kolejne wyzwania.

 

Innym kosmetykiem od The Saem, kóry sprawdzi się w masażu twarzy kamieniem gua sha, jest wegańska emulsja Urban Eco Harakeke. Jej odpowiednia, średnio-gęsta konsystencja doskonale rozprowadza się po twarzy, a skóra oprócz odpowiedniego przygotowania do masażu zyskuje regenerację, nawilżenie i oczyszczenie. Naskórek zostaje zmiękczony, a na powierzchni skóry nie tworzy się tłusty film, co sprawia, że po ukończonym rytuale cera nie jest obciążona i zostaje doskonale przygotowana do nałożenia na nią makijażu.

 

Jakie efekty możesz osiągnąć, masując twarz kamieniem gua sha?

        poprawa jędrności i elastyczności skóry

        zmniejszenie opuchlizny twarzy po nocy

        wygładzenie cery

        pobudzenie krążenia

        odprężenie i relaks

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.