Jesienna regeneracja skóry z kosmetykami the SAEM

Jesienna regeneracja skóry z kosmetykami the SAEM


Skóra twarzy po lecie wymaga solidnej dawki regeneracji. Na skutek działania promieni słonecznych jej naturalne mechanizmy, między innymi zdolność do regeneracji, zostały zaburzone. Po czasie intensywnych kąpieli słonecznych poziom nawilżenia cery spada, co może objawiać się zmniejszeniem jej elastyczności, a co za tym idzie zwiększoną wiotkością i szorstkością. Co zrobić, by skutecznie zregenerować cerę po lecie? Dowiesz się tego z poniższego artykułu!


Jak zregenerować skórę twarzy po lecie?

Podporą naszej skóry są włókna kolagenowe i elastynowe. Jeśli zaczynają wiotczeć, cera szybciej się starzeje, tracąc swą zdolność do regeneracji. Wysoka temperatura, kąpiele w chlorowanej wodzie, promienie słoneczne, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach – to wszystko staje się powodem miejscowych przesuszeń, zmniejszonego blasku, a na jej powierzchni pojawiać się mogą przebarwienia oraz zmarszczki. Przed zastosowaniem odpowiednich kosmetyków regenerujących skórę po lecie warto zasięgnąć opinii fachowca, by określić kondycję cery i dostosować jak najlepiej sposób pielęgnacji.


Regeneracja skóry w 4 krokach:

1) Postaw na złuszczanie – skóra po lecie potrzebuje dokładnego złuszczenia martwego i przesuszonego naskórka. Proces ten rozpocznie odpowiednio dobrany do potrzeb skóry peeling – można postawić na peeling enzymatyczny lub mechaniczny. Kosmetyk ten oczyści twarz, usunie zbędne, martwe komórki naskórka, a wykonany podczas peelingu masaż pozwoli na głębsze wnikanie w skórę substancji aktywnych zawartych w kolejno nakładanych na twarz składników. Peeling najlepiej wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu.


2) Pamiętaj o regularnym oczyszczaniu – w codziennej pielęgnacji skóry jej podstawą jest oczyszczanie – zarówno poranne, jak i wieczorne. Oczyszczanie wieczorne jest niezwykle ważne ze względu na fakt, że podczas dnia na powierzchni skóry mogą pojawiać się niechciane zanieczyszczenia, które w połączeniu z makijażem mogą powodować zanieczyszczenia skóry. Wieczorne oczyszczanie skóry polegać powinno przede wszystkim na usunięciu makijażu za pomocą specjalnie przeznaczonego do tego kosmetyku – w tym celu najlepiej sprawdzą się płyny do demakijażu, płyny micelarne. Kolejnym krokiem będzie zastosowanie odpowiedniego kosmetyku o właściwościach antybakteryjnych, które dodatkowo ureguluje wydzielanie sebum. Pianki do mycia twarzy the SAEM o lekkiej konsystencji nie podrażniają, nie wysuszają skóry i odblokowują pory, pozwalając pozbyć się resztek makijażu, kojąc, nawilżając i przygotowując skórę na kolejne kroki pielęgnacyjne.


3) Wybierz poziom nawilżenia odpowiedni do Twoich potrzeb – po dokładnym stonizowaniu skóry i przywróceniu jej odpowiedniego pH (w tym celu możesz użyć wegańskiego toniku z linii Urban Eco Harekeke na twarz nakładamy odpowiedni kosmetyk nawilżający. Pod krem do twarzy polecamy zastosowanie esencji do twarzy z linii Jeju Fresh Aloe, opartej o aloes pochodzący z jednej z najczystszych miejsc na świecie – koreańskiej wyspy Jeju. Na esencję nakładamy odpowiedni dla cery krem nawilżający – uniwersalnym kosmetykiem będzie krem z linii Urban Eco Harakeke, którego unikalna formuła zatrzymuje w skórze wodę. Regularne stosowanie kremu nawilżającego sprawia, że skóra staje się świeża, sprężysta i elastyczna bez jednoczesnego, zbędnego obciążania jej.


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.