Koreańskie maski w płachcie – na jakie problemy i jak często je stosować?

Koreańska pielęgnacja to rytuał, na który składa się aż dziesięć kroków, a jednym z nich jest właśnie maseczka do twarzy, która ma być dla naszej skóry odżywczym ‘kopniakiem’. Zaaplikowana raz na jakiś czas zapewnia naszej cerze dodatkowy zastrzyk składników aktywnych, które mają poprawić jej kondycję. Maskami, które obecnie cieszą się największą popularnością – i notabene zmiotły swoją konkurencję, czyli maski peel-off – są koreańskie maski w płachcie. Skąd zachwyt nad nimi? Jak często i w jaki sposób stosować koreańskie maski w płachcie.

Koreańska maska w płachcie – co to jest i czym wyróżnia się na tle konkurencji?

Najbardziej popularne maski do twarzy dostępne na rynku kosmetycznym to maski w kremie/żelu. Maska w płachcie jest nieco innym typem maski. Jest ona materiałem przyciętym na kształt ludzkiej twarzy, który został uprzednio nasączony w odpowiedniej, odżywczej, bogatej w składniki aktywne cieczy. Maska tego typu jest bardzo wygodna w użytkowaniu. Nie potrzebujecie do jej aplikacji pędzelka ani aplikatora. Nie musicie jej także zmywać. Wystarczy, że pozostały po jej usunięciu płyn delikatnie wklepiecie opuszkami palców w twarz i zostawicie do wchłonięcia.

Jak często aplikować koreańskie maski w płachcie?

Najbardziej optymalna częstotliwość to raz bądź dwa razy w tygodniu. Przy takiej częstotliwości, już po kilku tygodniach regularnego stosowania masek w płachcie, zauważycie, że Wasza cera na twarzy jest w zdecydowanie lepszej kondycji.

Maska w płachcie – instrukcja stosowania

Jak wspominaliśmy wcześniej, aplikacja maski w płachcie jest bardzo prosta i nieskomplikowana. By jednak nałożyć maskę na twarz, należy naszą cerę odpowiednio przygotować, tzn. wykonać demakijaż oraz peeling, a także zaaplikować tonik, który przywróci skórze prawidłowe pH. Na gotową do przyjęcia składników aktywnych cerę nakładamy koreańską maskę w płachcie. Jeśli jest zbyt duża, możecie ją odpowiednio przyciąć, aby dobrze przylegała do Waszej cery. WAŻNE! Nie pozbywajcie się nadmiaru płynu, który znajduje się w opakowaniu maseczki. Wylejcie go na dłonie i wklepcie w dekolt oraz szyję.

Najlepsze koreańskie maski w płachcie

  • Maska w płachcie dla cery zmęczonej. Najlepszym wyborem dla tego typu skóry będzie rewitalizująca maska The Saem Natural Blueberry Mask Sheet, która sprawia, że cera nabierze blasku, życia, witalności.
  • Maska dla szarej, pozbawionej życia cery z cieniami pod oczami to The Saem Natural Gold Kiwi Mask Sheet. Zawarta w złotym kiwi witamina C działa nie tylko rozświetlająco, ale także chroni skórę przed infekcjami oraz sprawia, że jest bardziej elastyczna.
  • Maska dla suchej skóry z asortymentu The Saem to Natural Pomegranate Mask Sheet. W jej składzie znajdziecie witaminę C oraz pobudzający odbudowę naskórka kwas punikowy.

Dlaczego warto stosować koreańskie maski w płachcie?

Ich największym atutem jest fakt, że przynoszą fenomenalne i stosunkowo szybkie rezultaty. Już kilkanaście minut wystarczy, by Wasza skóra dostała solidną dawkę drogocennych składników odżywczych i to za niewielkie pieniądze. Koszt jednej maseczki w płachcie to maksymalnie 10 złotych. Sprawdź, jakie maski w płachcie ma w asortymencie sklep SAEM!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.