Pielęgnacja cery naczynkowej z kosmetykami The SAEM

Zarumienione policzki – mimo, że wielu osobom wydają się one urocze, ponieważ oznaczają, że ktoś się lekko zawstydził lub niechcący popełnił błąd i nie do końca wie, jak zachować się w danej sytuacji – nie zawsze są oznaką zdrowia naszej skóry. Okazuje się, że – jeśli utrwaliły się one na naszej skórze – są jednym z objawów posiadania cery naczynkowej, która jest ekstremalnie wrażliwa na różnego rodzaju podrażnienia, bardzo delikatna i cienka. Czym dokładnie jest cera naczynkowa i jakie koreańskie kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej warto stosować? Już wyjaśniamy! Koreańska pielęgnacja cery z kosmetykami The Saem za 3,2,1!

Cera naczynkowa – co warto o niej wiedzieć?

To, czy nasza cera będzie lub nie będzie w przyszłości cerą naczynkową, jest kwestią uwarunkowaną genetycznie. Naczynkową cerę możemy rozpoznać po kilku określonych ‘objawach’, które zazwyczaj, wskutek różnego rodzaju czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych, będą się nasilały. O jakich objawach mowa? Są to przede wszystkim utrwalone zaczerwienienia na policzkach, brodzie, nosie. Nie pojawiają się w momencie, gdy się zawstydzimy. Są na twarzy cały czas, a dodatkowo mogą pękać, w efekcie czego na powierzchni skóry widzimy charakterystyczne, nieestetycznie wyglądające pajączki.

Pielęgnacja cery naczynkowej dla niewtajemniczonych

Prawidłowa pielęgnacja cery naczynkowej jest kluczem do zachowania skóry w dobrym stanie. Niestety, popełniane błędy mogą spotęgować problem. By ich uniknąć pamiętajcie, aby do pielęgnacji cery naczynkowej wybierać kosmetyki, które mają w swoim składzie wzmacniającą naczynia krwionośne witaminę C, kojący skórę pantenol, a także ekstrakty roślinne, które wyciszają stany zapalne na skórze.

Mycie cery naczynkowej

Do mycia cery naczynkowej polecamy wybierać mało agresywne, niepodrażniające produkty, po zastosowaniu których cera nie będzie jeszcze bardziej zaczerwieniona. W roli produktu myjącego do cery naczynkowej świetnie sprawdzi się delikatna, zawierająca wyciąg z drzewa herbacianego pianka SAEM Healing Tea Garden Tea Tree Cleansing Foam. Ta pianka zmiękcza i nawilża skórę, a co najważniejsze – po myciu nie zostawia jej podrażnionej i ściągniętej.

Maseczka do cery naczynkowej – jaką wybrać?

Mycie twarzy to jednak nie wszystko. Osobom z cerą naczynkową poleca się także regularne stosowanie kojących, łagodzących masek do twarzy. Świetnie sprawdzą się zarówno maski w płachcie, jak i te kremowe. Formuła, jaką wybierzecie, zależy jedynie od Waszych indywidualnych preferencji i upodobań. Maski, które w naszej opinii polubią cery naczynkowe to:

Błędy popełniane w pielęgnacji cery naczynkowej

Jeśli jesteście posiadaczkami cery naczynkowej, z którą nie potraficie sobie poradzić, koniecznie sprawdźcie, czy aby na pewno nie pogłębiacie swojego problemu poprzez popełnianie następujących błędów pielęgnacyjnych.
  1. Stosowanie agresywnych mechanicznych peelingów, zamiast lekkich peelingów enzymatycznych.
  2. Mycie twarzy gorącą wodą, która rozszerza naczynia krwionośne.
  3. Regularne zapominanie o zaaplikowaniu na twarz kremu z filtrem.
  4. Korzystanie z twardych, nieprzyjemnych i podrażniających skórę narzędzi – szczoteczek, myjek do twarzy.
prezent dla przyjaciółki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.