Dwuetapowe oczyszczanie twarzy od A do Z

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy to metoda, która zyskała popularność dzięki koreańskiemu podejściu do pielęgnacji twarzy. Na czym polega oczyszczanie tego typu, dlaczego jest takie ważne i jak się za nie zabrać? Już tłumaczymy! Jeśli chcecie, aby Wasza cera była idealnie czysta i zadbana, koniecznie zostańcie z nami do końca, aby zgłębić temat oczyszczania dwuetapowego.

Oczyszczanie to podstawa

Oczyszczanie to absolutna, niepodważalna podstawa jakiejkolwiek pielęgnacji cery. Przecież na brudną twarz, na której są pot, resztki makijażu oraz kurz, nie zaaplikujemy kolejnych kroków pielęgnacji, jak krem, serum czy esencja. Regularnie zapominając o dokładnym oczyszczaniu cery przyczyniamy się do tego, że namnażają się na niej bakterie oraz wolne rodniki. W efekcie na twarzy tworzą się zaskórniki, wągry, zmiany zapalne, a ona sama dużo szybciej się starzeje. Przecież nie na tym nam zależy! Jeśli chcecie, by Wasza skóra była jak najdłużej młoda, rozjaśniona, nawilżona i pełna życia, koniecznie przetestujcie na sobie dwuetapowe oczyszczanie twarzy. Gwarantujemy, że szybko zauważycie pierwsze efekty!

Kiedy i jak wykonywać dwuetapowe oczyszczanie naszej twarzy?

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy najlepiej wykonywać wieczorem. Rano cera nie jest bardzo zabrudzona i wystarczy wówczas umyć ja delikatnym żelem bądź pianką. Intensywne oczyszczanie zostawmy – jak wspomnieliśmy – na wieczór. To wieczorem usuwamy gromadzący się przez cały dzień na naszej twarzy brud, ‘zużyty’ makijaż, pot i inne zanieczyszczenia. Dwuetapowe oczyszczanie – co wynika z nazwy – składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap to demakijaż twarzy. Drugi krok to natomiast mycie twarzy wodą i kosmetykiem myjącym – żelem, emulsją lub pianką.

Pierwszy etap dwuetapowego oczyszczania twarzy

Pierwszym etapem oczyszczania twarzy jest jej dokładny demakijaż. Możecie do niego wykorzystać różne produkty. Są to:
  • olejek do demakijażu, który usunie nawet najbardziej trwały, wodoodporny makijaż. Jeśli Wasze kosmetyki do makijażu mocno trzymają się twarzy i wytrzymują na niej wiele godzin – olejek będzie w Waszym wypadku najlepszym wyborem.
  • Płyn micelarny do demakijażu sprawdza się przy lekkim, dziennym makijażu. Jeśli korzystacie z małej ilości kosmetyków, wybieracie jedynie lekki podkład, tusz, róż do policzków i błyszczyk – ta opcja jest właśnie dla Was.
  • Mleczko do demakijażu twarzy pokochają osoby z cerą wrażliwą. Jest bardzo delikatne, wręcz otulające. Jeżeli Wasza cera się czerwieni, jest mocno reaktywna – koniecznie zdecydujcie się na tę formułę kosmetyku.
  • Dwufazowy płyn do demakijażu ust i oczu to kosmetyk dla Pań, które wybierają trwałe pomadki i wodoodporne tusze do rzęs. Oleista formuła tego kosmetyku, pomoże wam usunąć z twarzy nawet najbardziej odporną na zmywanie kolorówkę.

Drugi krok dwuetapowego oczyszczania twarzy, czyli mycie twarzy

Na tym etapie usuwamy z twarzy wszystkie zabrudzenia, których nie udało się usunąć podczas demakijażu. Do mycia twarzy, jak napomknęliśmy wcześniej, także możemy użyć różnych kosmetyków. Naszym faworytem są jednak pianki do twarzy, które znajdziecie w asortymencie The Saem. Są skuteczne, nie ściągają skóry na twarzy, a zamiast tego zostawiają ją czystą, miękką i nawilżoną. Podsumowując, jeśli zależy Wam na pięknej cerze bez niedoskonałości, pod żadnym pozorem nie zapominajcie o oczyszczaniu twarzy. Oczyszczanie dwuetapowe jest na tyle czasochłonne i dokładne, że po zakończeniu drugiego etapu możecie mieć 100% pewności, że Wasza cera jest idealnie czysta i gotowa na przyjęcie kolejnych kroków koreańskiej pielęgnacji. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.