Kaszka na twarzy – co to jest i jak się jej pozbyć?

kaszka na twarzy

Kaszka na twarzy to problem, z którym borykają się osoby w każdym wieku: młodsze, starsze i dzieci. Co jest przyczyną powstawania kaszki na twarzy i jak się jej pozbyć? O tym i nie tylko przeczytacie w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do dalszej lektury!

Czym jest kaszka na twarzy?

Kaszka na twarzy to problem, który możemy zaobserwować na naszych policzkach, czole i nie tylko. Dotyka on zwykle osób z cerami tłustymi, mieszanymi, łojotokowymi. Kaszka na twarzy to nic innego jak zamknięte zaskórniki. Gdy dotykamy ich palcami, czujemy jakbyśmy dotykali drobną kaszę, np. kuskus.

Kaszka na twarzy – co jest przyczyną?

  1. Pierwszą z przyczyn pojawiania się kaszki na twarzy jest pielęgnacja niedopasowana do potrzeb naszej skóry lub jej całkowity brak. Zapominanie o demakijażu, mycie twarzy tylko i wyłącznie wodą to już pierwszy krok do pojawienia się na naszej skórze zamkniętych zaskórników. Twarz należy domywać dokładnie, przy pomocy specjalnych, delikatnych i nieprzesuszających jej kosmetyków, np. pianki do mycia twarzy The SAEM Urban Eco Harakeke. Sama woda nie jest w stanie usunąć zalegających na twarzy bakterii, resztek makijażu, sebum, kurzu i innych zanieczyszczeń.

  2. Drugą z przyczyn występowania kaszki na twarzy są nietolerancje pokarmowe. Gluten, laktoza, orzechy, kakao i inne – to tylko niektóre składniki pokarmowe, na które nasz organizm może zareagować zmianami na twarzy.

  3. Kolejną z przyczyn pojawiania się na naszej twarzy kaszki jest uczulenie lub mówiąc nieco bardziej profesjonalnie reakcja alergiczna. Do najczęściej podrażniających cerę substancji zalicza się barwniki, oleje mineralne, konserwanty, alkohol etylowy w składzie produktów kosmetycznych, ale także olejki eteryczne lub inne substancje zapachowe. Zdarza się także, że kaszka na twarzy jest efektem stosowania kosmetyków zbyt agresywnych dla naszej skóry, czyli takich w których stężenie składnika aktywnego jest zbyt wysokie.

WAŻNE! Tolerancję na składniki aktywne należy zbudować. Zaczynamy od stosowania kosmetyków z niskim stężeniem substancji aktywnej i dopiero z czasem zwiększamy to stężenie.

  1. Problemy hormonalne to kolejna z przyczyn pogorszenia się kondycji naszej skóry, a w efekcie występowania na twarzy kaszki. Wahania wagi, nieregularna miesiączka, problemy z owulacją – to tylko niektóre z problemów, które dają o sobie znać poprzez problemy skórne.

Kaszka na twarzy – jak pielęgnować cerę?

Jeśli na Waszej twarzy pojawiła się kaszka to pamiętajcie, że pod żadnym pozorem nie możecie wyciskać tych malutkich grudek. Wyduszanie ich oraz rozdrapywanie tylko i wyłącznie spotęguje problem. Co więcej możecie doprowadzić w ten sposób do nadkażenia zmian, czego absolutnie nie chcemy! Jeśli macie kaszkę na twarzy to przede wszystkim musicie zadbać o regularne oczyszczanie cery rano oraz wieczorem. Należy to robić maksymalnie dokładnie – świetnie sprawdzi się wówczas oczyszczanie dwuetapowe, szczególnie jeśli na twarz aplikowany był makijaż. Pamiętajcie także o odpowiednim, długotrwałym nawilżaniu skóry twarzy (np. przy pomocy kremu do twarzy The Saem Iceland Aqua Moist Cream) oraz o aplikowaniu na nią kremu z filtrem – bez względu na to czy spędzacie dzień poza domem czy też planujecie przeleżeć go na kanapie. Filtr wklepujemy w twarz CODZIENNIE!

CIEKAWOSTKA! Telefon, kabel od słuchawek i inne gadżety dotykające naszej twarzy to siedliska bakterii, które sprzyjają tworzeniu się na policzkach kaszki. Dbajcie o nie i regularnie je dezynfekujcie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.