Trądzikowa mapa twarzy – o czym świadczy miejsce występowania niedoskonałości?

Trądzikowa mapa twarzy

Pojawiający się na twarzy trądzik to problem wielu kobiet oraz mężczyzn – zarówno młodszych, jak i starszych. Wiele osób nie ma pojęcia co jest przyczyną występowania niedoskonałości na ich cerze. Tymczasem okazuje się, że lokalizacja zmiany trądzikowej jest nam w stanie dużo o niej powiedzieć. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście o trądzikowej mapie twarzy, a wciąż szukacie przyczyny swojego problemu – koniecznie czytajcie dalej. Znajdziecie tu kilka cennych wskazówek!

Trądzik – każdy z nas może mieć z nim problem

Trądzik to problem, który nie pyta o wiek i płeć. Mają z nim problem zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Nastolatkowie oraz osoby po trzydziestce, czterdziestce i pięćdziesiątce. I choć jeszcze kilka lat temu to młodzież najbardziej kojarzyła nam się z trądzikiem, obecnie coraz więcej mówi się o trądziku osób dorosłych. Skąd trądzik na ich twarzach, skoro tak dawno dojrzeli, a okres młodzieńczego buntu mają za sobą od lat? W określeniu przyczyny problemu może nam pomóc trądzikowa mapa twarzy, która wskaże nam ‘z czym ma problem’ nasz organizm. I oczywiście, nie traktujmy tych wskazówek jak wyroczni. To tylko i wyłącznie poszlaka, gdzie szukać problemu. Jeśli mimo swoich starań, odpowiedniej pielęgnacji cery trądzikowej i wskazówek, jakie dała Wam trądzikowa mapa twarzy, Wasza cera po jakimś czasie wciąż wygląda nieciekawie, koniecznie skonsultujcie swój problem z kosmetologiem bądź dermatologiem.

Walka z trądzikiem – jak ją wygrać?

Nie ma jednego sposobu na pozbycie się trądziku. U jednych osób rozwiązaniem problemu okaże się być odpowiednio dobrana do potrzeb skóry pielęgnacja, u innych dieta, a u jeszcze innych farmakologia. Pamiętacie, aby się nie poddawać i jeżeli na Waszej twarzy wciąż pojawia się sporo wyprysków, walczyć o siebie i szukać ich problem w miejscu, w którym do tej pory nie sprawdzaliście.

Trądzikowa mapa twarzy

1.     Trądzik przy linii włosów

Linia włosów wydaje się być ostatnim miejscem, w którym mogłyby pojawić się pryszcze. Skąd zatem się biorą i co jest ich przyczyną? Może to być niedokładny demakijaż i pozostawianie w tych okolicach resztek podkładu lub pudru, które to są idealną pożywką dla wywołujących trądzik bakterii. Aby zniwelować ten problem polecamy Wam każdorazowo po zmyciu makijażu płynem micelarnym lub innym kosmetykiem, dokładnie umyć twarz wodą oraz produktem myjącym (np. pianką do twarzy The SAEM Jeju Fresh Aloe). Dzięki temu będziecie mieć pewność, że na twarzy nie ma żadnych pozostałości po makijażu. Innymi przyczynami pryszczy przy linii włosów mogą być:

  • noszenie brudnej czapki,
  • nieustanne dotykanie twarzy w tej okolicy,
  • przewracanie włosów z jednej strony na drugą (w ten sposób przenosicie na twarz sporo bakterii).

2.     Trądzik na policzkach

Występujące na policzkach zmiany trądzikowej to wg Trądzikowej Mapy Twarzy objaw nietolerancji glutenu oraz nabiału. Spróbujcie z nich zrezygnować na kilka dni i sprawdźcie, czy kondycja cery się poprawi. Jeżeli wypryski pojawiają się tylko na jednym policzku, ich przyczyną mogą być także bakterie, które przenosicie na policzek przykładając do niego telefon komórkowy.

3.     Trądzik na czole

Trądzik na czole może świadczyć o problemach z Waszymi jelitami. Nietolerancje pokarmowe, zbyt częste spożywanie wysoko przetworzonej żywności, stres – to wszystko będzie objawiać się właśnie pryszczami na czole. Aby się ich pozbyć zmieńcie nawyki żywieniowe na zdrowe, zadbajcie o regularny sen i ograniczcie do minimum stres, który Wam na co dzień towarzyszy. Zadbajcie także o odpowiednie nawodnienie i wypijajcie codziennie co najmniej 2 lub 3 litry wody. Więcej o pryszczach na czole przeczytacie TUTAJ!

4.     Pryszcze pod oczami

Pod oczami nie znajdziecie pryszczy, ponieważ w tej okolicy na naszej twarzy nie są zlokalizowane żadne gruczoły łojowe. W tej części naszej twarzy skóra jest cienka i niesamowicie wrażliwa.

5.     Pryszcze w okolicy brwi

Wypełnione ropą, bolące pryszcze i grudki w okolicy brwi mogą świadczyć o problemach z wątrobą. Jeżeli macie z nimi problem, ograniczcie ilość spożywanego przez Was alkoholu i pomyślcie o lekkostrawnej diecie. Jeżeli to nie pomoże – koniecznie skonsultujcie się z lekarzem specjalistą.

6.     Pryszcze na nosie

Pryszcze w okolicy nosa i na nosie to najprawdopodobniej wynik naszego stresującego trybu życia, a także jedzenia dużych ilości cukru. Zrezygnujcie ze słodyczy, a zamiast tego wybierajcie produkty bogate w zdrowe tłuszcze omega-3. Wypryski na nosie szybko znikną, a wy będziecie mogli cieszyć się nieskazitelną cerą bez zmian trądzikowych na nosie.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz inne artkuły

Potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem.